KitKat nahrazuje své ikonické logo recyklačním symbolem, aby podpořil správné třídění
Značka KitKat v Austrálii zahájila kampaň na podporu třídění nazvanou „Dejte planetě pauzu“. Nový průzkum společností Nestlé totiž upozornil na některé mylné představy spotřebitelů o recyklaci měkkých plastů. Z analýzy vyplývá, že většina Australanů (80 %) by ráda správně třídila své odpadky, ale téměř polovina národa (48 %) třídí špatně.
Australský KitKat dočasně nahradil své logo na obalu, aby povzbudil a vzdělával spotřebitele k správnému třídění měkkých plastů přímo v obchodech. Vedoucí marketingu cukrovinek australské pobočky společnosti Nestlé, Joyce Tan, vysvětluje motivaci kampaně: „Značka KitKat je synonymem přestávek. Chceme s Australany spolupracovat, abychom jim pomohli „dát planetě pauzu“ a správně třídit jejich měkké plasty.“
A dodává: „Víme, že Australané mají při třídění dobré úmysly, ale náš výzkum ukazuje, že bohužel více než třetina z nás (37 %) buď zapomene odhodit své měkké plasty v supermarketu, nebo je obtěžuje vzít je zpět do obchodu, nebo je nemá kde doma dočasně uložit. Abychom povzbudili každého ke správnému třídění a k odevzdání obalů od KitKat a dalších měkkých plastů do nádob REDcycle, proměnili jsme naši ikonickou tyčinku na připomenutí, které Australané nemůžou ignorovat! Zavedením systému, jako je uložení měkkých plastů do opakovaně použitelné nákupní tašky, dokud se nevrátíte zpět do supermarketu, vám pomůže třídit více měkkých plastů – a tím dát planetě pauzu.“
Průzkum zadaný společností Nestlé také ukazuje, že každý čtvrtý Australan si neuvědomuje, že lze recyklovat měkké plasty, jako je třeba obal od čokolády nebo lízátka, a dalších 17 % si neuvědomuje, že měkké plasty je třeba recyklovat jinak než ostatní tříděný plast. Recyklovatelné měkké plasty, které tvoří 20 % objemu odpadkových košů domácností, nakonec končí kvůli nesprávnému umístění do běžných třídicích nebo odpadkových košů na skládce.
Tyčinky KitKat v limitované edici mají recyklační symbol a explicitní výzvu k odevzdání jejich obalů do nádob REDcycle, které jsou umístěny ve většině hlavních australských supermarketů. Nejenže tyto plasty neskončí na skládkách, ale po recyklaci mohou být použity jako cenný zdroj pro výrobu užitečných předmětů, jako jsou lavičky nebo ploty.